Tarsus Belediyesi Spor Kulübü TKBL için hazırlıklarını sürdürüyor.

Tarsus Belediyesi Spor Kulübü TKBL için hazırlıklarını sürdürüyor.

Basketbol Şube sorumlumuz ve Kadın Basketbol A takımımızın Baş Antrenörü Mustafa SECERLİOĞLU yönetiminde şampiyonluğa uzanan ekibimiz, yeni oyuncularıyla ve kaliteli kadrosuyla bir üst ligde yer alan Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi için hazırlıklarını eksiksiz ve sistemli bir şekilde sürdürüyor.

Tarsus Belediye Başkanımız Sayın Dr. Haluk BOZDOĞAN'ın yakından takip ettiği Basketbol takımımız 17-19 Eylül arasında kendi evinde Botaş Gelişimi misafir etti.

17 Eylül'de yapılan ilk maçta çok az bir farkla kaybeden takımımız hemen arkasından Video toplantılar ve teknik-taktik antrenmanlardan sonra 2. maç için gün saymaya başlamıştı.

İlk hazırlık Maçında Amerika Birleşik Devletileri asıllı 4 ve 5 numara pozisyonunda oynayabilen yeni transferimiz Shereen Sutherland 10 sayı 10 ribaund ile double-double, Kaptan Cansu Yetiş 6 sayı, yeni transferimiz Ezgi Manlacı 18 sayı ile katkı verdi.

19 Eylül'de Tarsus Spor Salonu'nda düzenlenen Tarsus Belediyesi Spor ve Botaş Gelişim takımları arasında düzenlenen hazırlık maçında, Tarsus Belediyesi Spor'un etkili oyunuyla maçı kazanmasını bildi.

Amerika Birleşik Devletileri asıllı 4 ve 5 numara pozisyonunda oynayabilen yeni transferimiz Shereen Sutherland 20 sayı, Kaptan Cansu Yetiş 6 sayı 4 asist, yeni transferimiz Deniz Aygül 14 sayı, yeni transferimiz Ezgi Manlacı 8 sayı 4 asist, 5 top çalma ile takımına destek verdi.

Lig'de de rakibimiz olacak olan Botaş Gelişim Ailesini göstermiş olduğu Fair-play'liğinden ötürü tebrik ediyor ve lig aşamasında başarılar diliyoruz.